İş İlanları – Memur Haberleri | Basvuruadresi.com

Kişisel Gelişim İçin Ne Yapabilirim?


  • SumoMe

Kusursuz Olamayacağınızı Kabullenin

Kusursuz ve hatasız insan yoktur. Ayrıca kusursuz ve hatasız olduğunu düşünen kişinin de kendini kandırıp yanılgıya düştüğünden emin olabilir. Ben bugüne kadar kesin kusursuzluğu ve hatasızlığı arayan hiç kimsenin yaşamında iç huzuru bulabildiğini görmedim. Çünkü her şeyin mükemmel olmasını ararsanız ve iç huzuru yaşamak isterseniz hata yaparsınız. Sebebi bu ikisini birlikte istemek, birbirine ters düşen bir şeyi mevcut durumdan daha iyi hale getirmeye çalışmak. Bunun için harcanan her saat kesinlikle kaybedeceğimiz bir mücadeleye girmiş oluruz. Elde olanlarla yetinerek şükredeceğiniz yerde o konudaki yanlışlığı ve bulup nasıl düzeltebilirim diye odaklanıp tüm dikkatimizi bu yanlışlığa yoğunlaştırdığımız zaman durumumuzdan mutsuz ve şikayetçi oluruz. En basitinden örneklerle, dolabınızın dağınıklığı olsun, otomobilinizde ki bir çizik olsun, aldığımız bir kaç kiloyu verme derdimiz olsun, kendimizle ilgili konular olsun ya da başka birinin tavırları ile yaşam biçimi gibi bize ters gelen şeyler olsun dikkatimizi sadece kusurlara yöneltmemiz bizi asıl hedefimiz olan sevecen ve ılımlı bir insan olmaktan uzaklaştıracaktır.

 

 

Olumsuzluklara Odaklanmayı Bir Kenara BırakınBu bahsettiklerimiz elinizden gelenin en iyisini yapmayın anlamına gelmez, sadece yaşamdaki yanlışlara kendinizi fazla kaptırmayın ve tüm dikkatinizi bu olumsuzluklara ya da kusurlara vermeyin. Bu takıntılarınızı bırakmanızı sağlayacak bir işi yapın ve mevcut durumun o anın tadını çıkarmaya çalışın. Burada çözüm şudur, mevcut durumu daha iyi hale getirmekte ısrarcı olma alışkanlığınızı kontrol altına almak ve kendimizi tutmaktır. Böyle kendimizi kontrol ederek, kendimize yaşamın o anda çokta fena olmadığını gayette kendimizi kontrol edip kusursuzluğu aramak zorunda olmadığımızı hatırlatır ve  rahatlarız. Yaşantınızın her alanında kusursuzluk arayışınızı bıraktıkça aslında yaşamın kendi içindeki kusursuzluğunu keşfedeceksiniz.

 

Korkmayın Rahat Olun

Çoğumuzun her an telaşlı, korkulu ve yarış halinde olmamızın ve hayatı sanki çok çok bir acil durummuş gibi yaşamamızın başlıca nedeni sanki daha seveceğin ve sakin olursak hedeflerimize ulaşamayacağımız korkusunun olmasıdır. Yani ciddiyeti ve önemliliğini unutup tembelleşiriz ve o işe odaklanmakta yetersiz kalacağımız endişesidir. Aslında bunun tam tersinin doğru olduğunu bilin ve bu endişelerinizi aceleciliklerinizi bırakın. Korku ve telaş içindeyken düşünmek hayat enerjimizden çok enerji götürdüğü gibi motivasyonumuzu ve o yaratıcı zekamızı da köreltip öldürür. Korku ve telaş içindeyken gücünüzü kullanamaz, hiçbir şeyden tat alamazsınız. Elde edeceğiniz herhangi bir başarı korku sayesinde değil de, o korkuya rağmen elde edilmiş olacaktır. Şunu unutmayın eğer siz iç huzura sahipseniz ve kusursuzluk için çabalamayı bırakıp rahatça işinize odaklanırsanız, hedeflerinize ve başarıya ulaşmakta hiç zorlanmazsınız. Kendi çevrenizde illaki bu şekilde rahat ve sevecen insanlar vardır ve işlerinde başarılı oluyorlardır. Onlarla konuşup nasıl sen telaşsız bir şekilde işlerini başarılı bir şekilde yürütüyorsun diye konuşmanızı ve tanıdığınız kişilerden bunları duymanızı tavsiye ederiz.


Kategori: Genel

Benzer Konular

Kendimizi Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyız?

Kendimizi Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyız?

TweetSumoMe Tweetİnsanları Sevmeye Çalışın İnsanların kendilerini ve hayata bakış açılarını geliştirebilmek için uygulayabileceği birkaç adımdan bahsetmek...

İşe Alım Sürecinde İstenen Evraklar Nelerdir?

İşe Alım Sürecinde İstenen Evraklar Nelerdir?

TweetSumoMe Tweetİşe alım sürecinin ilk aşaması olan başvuruların kabulünden başlayıp işe kabul aşamasına kadar tüm...

İşe Alım Süreçleri Nelerdir?

İşe Alım Süreçleri Nelerdir?

TweetSumoMe Tweetİşe Alım Aşamaları Nelerdir? 15 Bir işe alım öncesinde ilk olarak ilgili firma ihtiyaçlarını...

İş Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TweetSumoMe Tweetİş Ararken Sabrın ve İnançlı Olmanın Önemi Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de işsizlik...

10.000 Yeni Özel Harekat Polisi Alımı

10.000 Yeni Özel Harekat Polisi Alımı

TweetSumoMe Tweet10 bin yeni özel harekat polisi alınacağı duyuruldu. Kpss yok, lise ve dengi okullardan...

Yukarı