10 Bin Sağlık Personeli Mayıs’ta Alınacak

10 Bin Sağlık Personeli Mayıs’ta Alınacak2015 yılının başlarında yapılan açıklamadaki gibi 10 bin sağlık personeli Mayıs ayında alınacak. 28 Mart 2015 tarihi ile yapılan açıklamaya göre kadrolu 10 bin sağlık personeli alımı 2015 yılı Mayıs ayında yapılacak. Peki Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı net olarak hangi tarihte alınacak ? Hangi ünvanlarda alımlar gerçekleşecek. İşte yapılan açıklamalar ve Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı detayları…Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

2015 yılının başından beri sağlık personeli alımını bekleyen adaylar için müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hizmet ve kadrolu alımlar ile birlikte toplam olarak 25 bin personel alımı yapacaklarını açıkladı. Alımların ise 2015 yılında yapılacağını vurgulayan Müezzinoğlu, bazı açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kadrolu ve hizmet alımı ile birlikte 2015 yılında 25 bin personel alacaklarını açıkladı. Bunun yanı sıra Müezzinoğlu, farklı açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar…

10 bin sağlık personeli alımı

10 bin sağlık personeli alımı

Müezzinoğlu, “2015 yılında 14 bin 500 alımı yapacağız. (Doktor hariç olarak) Bu alımın yaklaşık olarak 10 binlik kısmını Mayıs ayında alacağız. Ebe, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarından alacağız.” dedi. Sözlerine ise şöyle devam etti. “11 bin de hizmet alımı ile alım yapacağız. Toplam olarak 25 bin – 26 bin alım yapmış olacağız.” dedi.

10 Bin Sağlık Personeli Alımı 2015

2015 yılında bütün alımları gerçekleştireceklerini söyleyen Müezzinoğlu, 10 bin sağlık personelini Mayıs ayında alacaklarını duyurdu. Fakat Mayıs ayı için kesin bir gün belirlenmemiştir. Alımlar 2015 Mayıs ayı içinde gerçekleşecektir.

Bir önceki yazımız olan Kan Grubu Kartı Nereden ve Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ