Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur AlımıHer sene olduğu gibi bu senede memur personeli almaya devam eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ülkemizin kadın ve aileden sorumlu devlet bakanlığıdır. Sizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Personel Başvurusu yapmak için yazımızı takip edin. Aşağıda memur alımı için sınav bilgileri ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevi hakkında bilgi verilmiştir.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ne İş Yapar ?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, önceki senelerde hükümetlerde bulunan ‘ Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı‘nın ‘ yerine kurulmuştur. Ayrıca Bakanlık 2011 senesinde kurulmuş ve ilk bakanı Fatma Şahin olmuştur. Peki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevi nedir ? Aslında isminden de anlaşıldığı gibi ülkemizde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, aile ve sosyal hizmetler başta olmak üzere bir çok alanda hizmet veren bir bakanlıktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetçi Yardımcılığı Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2014 senesinde yaptığı açıklamaya göre Denetçi Yardımcısı alımı yapacak. Sizde bu pozisyonda başvurunuzu yapmak istiyorsanız hemen aşağıdan sınava ilişkin bilgilleri okuyunuz. Ve tabloda yer alan alan kadro sayılarını, yazılı sınava katılacak aday sayılarını, Kpss paun türlerini ve puanını inceleyiniz. Bu şekilde daha sağlıklı bir denetçi yardımcılığı başvurusu yapabilirsiniz.

Denetçi Yardımcılığı Sınav Başvurusu

Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı, 25 Denetçi Yardımcısı kadrosuna atama yapmak üzere yazılı ve sözlü sınav yapacaktır. Öğrenim dalları itibari ile alınacak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetçi Yardımcısı kadro sayıları, KPSS puan türleri, kpss puanları ve sınava girebilecek kişi sayıları aşağıda verilmiştir.

aile ve sosyal denetim bakanlığı sınav detayları

Kafanıza takılan sorular var ise aşağıdaki yorum kısmından sorular sorabilir, diğer ziyaretçilerden fikir alabilirsiniz.

fft64_mf1423049

ailevesosyalpolitikalarbakanligi-logo

Bir önceki yazımız olan Beyaz Show Seyirci Başvuru Formu - Beyaz Show Nasıl Seyirci Olunur ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ