Ceza Ve Tevkifevleri Sözleşmeli Personel Alımı

Ceza Ve Tevkifevleri Sözleşmeli Personel AlımıAdalet Bakanlığı tarafından Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına toplam bin 218 sözleşmeli personel alınacak. Ceza ve Tevkifevleri bin 218 sözleşmeli personel alımı başvuruları ve başvuru için gereken şartları incelemek için aşağıdaki konumuzu inceleyebilirsiniz.Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına sözleşmeli olarak bin 218 personel alımı yapılacak. EK-2 listede yeri, ünvanı, sayısı ve niteliği belirtilen ceza infaz kurumları için sözleşmeli olarak aşağıdaki alanlarda alım gerçekleştirilecek.

 • 795 İnfaz ve Koruma Memuru
 • 62 Büro personeli (ceza infaz kurumu katibi)
 • 26 Teknisyen
 • 74 Destek personeli (şöför)
 • 22 Destek personeli (aşçı)
 • 21 Destek Personeli (kaloriferci)

olmak üzere 1000 sözleşmeli pozisyon ile önceki yıllarda boş kalan,

 • 79 İnfaz ve Koruma Memuru
 • 1 Büro personeli (ceza infaz kurumu katibi)
 • 2 Destek personeli (aşçı)
 • 115 Diğer sağlık personeli (sağlık memuru)
 • 6 Destek personeli (şöför)
 • 3 Destek Personeli (kaloriferci)
 • 12 Teknisyen

olmak üzere 218 sözleşmeli pozisyon ile birlikte toplam olarak bin 218 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Bu pozisyona yerleşecekler KPSS 2014 sınavına girip en az 70 puan alıp başvuranlar arasından en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının;

 1. Sözleşmeli infaz ve koruma memuru için 5 katı aday
 2. Sağlık memuru, destek personeli (kaloriferci, aşçı) ve teknisyen adayları için 5 katı (Teknisyenler için beş katı aday her branş için ayrı ayrı belirlenecektir.)
 3. Destek personeli (şöför) adayları için 10 katı aday

sözlü sınava çağırılacaktır.

4. Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) için 20 katı aday uygulamalı sınava çağırılacaktır. Uygulamalı sınavda başarılı olan adaylar arasından doğru kelime sayısı esas alınmak kaydı ile en fazla doğru kelime yazan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Ceza ve Tevkifleri Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları

Ceza ve Tevkifevleri sözleşmeli personel alımı başvuruları için KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı)’den en az 70 puan almak gerekmektedir. ( Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 2014 yılı puanları esas alınacaktır.)

Ceza ve Tevkifleri Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Sözleşmeli personel alımına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 27 Şubat 2015 ve 06 Mart 2015 tarihleri arasında yapacaktır. Adaylar sözlü ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıkları veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formu doldurup, öğretim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneğiyle en son 06 Mart 2015 tarihi mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu veya mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuru yapacaklardır.

Ceza ve Tevkifleri Sözleşmeli Personel Alımı Detayları

Konu hakkındaki bilgiler sitemizde özetlenmiş bir şekilde sizlere sunulmuştur. Gerekli belgeleri, aranan şartları, başvuru yerlerini, sınav yerlerini ve bütün bilgileri öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız. Konu hakkında bütün bilgiler memurlar.net’te yayımlanmıştır.

ceza

Konu hakkında sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kan Grubu Kartı Nereden ve Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. ümit dedi ki:

  merhba iyi akşmlar öncelıkle ben kpss de 64 puan aldım bende başvuru yapabilir miyim acaba

BİR YORUM YAZ