Ehliyet İçin Randevu Nasıl Alınır ?

Ehliyet İçin Randevu Nasıl Alınır ?Sürücü belgesi için yapılan sınavları başarılı olarak geçen ve ehliyet almaya hak kazanan adaylar, sürücü belgesi sertifikalarını aldıktan sonra ehliyet belgesi için Emniyet Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmek için ise internetten randevu almanız gerekmektedir. Eğer sizde sürücü belgesi almaya kazandıysanız ve sürücü belgesi sertifikalarınızı aldıysanız, ehliyet belgesi için Emniyet’ten randevu alabilirsiniz. Peki ehliyet için randevu nasıl alınır ? diye merak ediyorsanız, yazımızı inceleyebilirsiniz.Ehliyet Belgesi İçin İnternetten Randevu Alma Nasıl Yapılır ?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi sertifikalarınız ve istenilen belgeler hazırsa, randevu alarak ehliyet belgesine sahip olabilirsiniz. İlk olarak randevu almadan önce ehliyet için istenilen belgeleri incelemenizi öneririz. Ehliyet için istenilen belgeler aşağıda yer almıştır. Unutumayınız ! ehliyet belgesi için istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız, sürücü belgesine sahip olabilirsiniz. İstenilen belgeleri inceledikten sonra, sayfanın altında yer alan bağlantı adresi ile randevu alabilirsiniz.

Ehliyet İçin İstenilen Belgeler

  1. T.C Kimlik No, Pasaport aslı veya fotokopisi
  2. Sürücü kursundan alınan sertifika ve belgeler
  3. Ehliyet sınıfına göre harç makbuzu
  4. Sağlık raporu (1 yıl süre geçerli)
  5. Kan grubu kartı
  6. 4 adet vesikalık fotoğraf (6 ay içerisinde çekilmiş)
  7. Parmak izi çıktısı

Yukarıda verilmiş olan istenilen belgeler zamanla değişiklik gösterebilir. Bu yüzden sertifikalarınızı alırken kursunuzudan daha detaylı bilgi almanızı öneririz. Bağlı bulunduğunuz sürücü kursu size en detaylı bilgiyi verecektir.

ehliyet-sinavi

2015 Ehliyet Kartı Ücreti ve Trafik Harcı

Sınıfı Ehliyet Harç Ücreti Ehliyet Kart Ücreti Ehliyet Ücreti
A2-F-H 127 TL 119 TL 246 TL
B 382 TL 119 TL 501 TL
E-D 637 TL 119 TL 756 TL

Not : Sürücü kursunuzdan sertifikalarınız alırken, bu konu hakkında bütün detayları öğrenmenizi öneririz. Çünkü her yıl maddelerde değişiklikler gözlemlenebiliyor. En güncel ve detaylı bilgileri sürücü kurslarından alabilirsiniz. E-randevu sistemi ile randevu almak için ise buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ