Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır ?

Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır ?Yaşını dolduran ehliyet adaylarının en çok sorduğu sorulardan biriside ehliyet için sağlık raporu nasıl alınır ? sorusudur. Bu yüzden bizde sizler için ehliyet için sağlık raporu hakkında araştırmalar yaptık ve araştırmalarımızın sonucunu sizlerle paylaştık. Peki ehliyet için sağlık raporu nereden alınır ? Ehliyet için sağlık raporu nasıl alınır ?Ehliyet İçin Sağlık Raporu Alma

Ehliyet için sağlık raporu almak isteyen ehliyet adayları ilk olarak bağlı bulundukları mahallenin Aile Sağlık Merkezine gitmelerini öneririz. Fakat bir çok Aile Sağlık Merkezi ehliyet için sağlık raporu verirken, bir çoğuda vermiyor. Bazı Aile Sağlık Merkezleri ise sadece B sınıfı ehliyet için sağlık raporu verebiliyor. İlk olarak yinede Aile Sağlık Merkezlerine başvuru yaparak şansınızı denemenizi öneririz. Eğer bağlı bulunduğunuz sağlık merkezi ehliyet için sağlık raporu veriryorsa, sizi kısa aşamadan oluşan göz muayenesine tabi tutuyor. Eğer yanlışsız bir şekilde göz muayenesinden geçersiniz, 5 dk içerisinde sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

Bulunduğunuz mahallenin Aile Sağlık Merkezi, ehliyet için sağlık raporu vermiyorsa, yapmanız gereken tek şey kayıt olduğunuz sürücü kursuna gitmektir. Sürücü kursları adaylarının evraklarını tamamlayabilmesi için firmalarla anlaşmalara yapar. Bu sayede bağlı bulunduğu polikinlik vb.) sağlık merkezlerine sizi yönlendirerek ehliyet için sağlık raporu almanıza yardımcı olur.

ehliyet-sinavi

Konu hakkında daha fazla bilgiyi veya detaylı bilgiyi bağlı bulunduğunuz sürücü kursundan alabilirsiniz. Sürücü kursları yukarıdada belirttiğim gibi evrakların tamamlanması için size yardımcı olacaklardır. Eğer kafanıza takılan sorular var ise aşağıdaki yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Sağlık Raporu Nereden ve Nasıl Alınır ?

Eğer ehliyet için değilde normal olarak bir sağlık raporuna ihtiyacınız var ise bir önceki konumuz olan sağlık raporu nereden alınır ? paylaşımımızı inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ