En Çok Eleman Aranan Sektörler 2015

En Çok Eleman Aranan Sektörler 2015Bugüne kadar yayımlanan iş ilanları ve personel alımlarından sonra, bu konu hakkında da bilgi paylaşımı yapmak istedik. Bu konu hakkında bilgi vermemizin amacı sizi sürekli talep göre işlere yöneltmek ve iş bulma oranınızı yükseltmektir. Peki asıl konumuza gelecek olursak, en çok eleman hangi sektörlerde aranıyor ? Hangi sektörler en çok iş ilanı yayımlıyor ? İşte araştırma ve gözlemlerimizin sonucu…En Çok İş İlanları Hangi Sektörlerde Yayımlanıyor ?

Yapılan araştırmalar ve incelemeler doğrultusunda en çok iş başvurusu Turizm, Perakende ve Eğtim alanında gerçekleşti. İş arayan adaylar ise bankacılık alanında tercihlerini yaptı. Bunun yanı sıra tahmin ettiğimiz gibi sağlık sektöründe de oldukça fazla eleman arayışı devam etmektedir.

İsterseniz, 2015 yılı en çok aranan elemanlar hakkında hazırlanan tabloyu sizlerle paylaşalım. Aşağıda vereceğimiz tabloda en çok eleman arayışında bulunan sektörlere yer verilmiştir.

 1 Turizm/Otelcilik
 2  Eğitim
 3  Perakende
 4  Sağlık/Tıp
 5  Üretim/İmalat
 6  Yapı/İnşaat
 7  Gıda
 8  Bilişim
 9  Tekstil
 10  Hizmet

Yukarıdaki tabloya bakacak olursak, Turizm ve otelcilik 2015 yılına hızlı bir giriş yaptı. Peki bu konuda bizim bir önerimiz var mı ? Elbette, isterseniz beraber inceleyelim.

Bilişim Sektöründe Eleman Açığı !

Tabloda 8.sırada yer alsada Bilişim alanında her geçen gün bir büyüme ve gelişme söz konusudur. Bu yüzden bilişim alanında da oldukça fazla personel arayışı sürmektedir. Bilişim sekötrü ayrıca çağımızın ve geleceğin en iyi meslekleri arasında yer almaktadır.

410442

Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar. İsterseniz sizde kendi fikrinizi sayfanın altındaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Daha fazlası için bizi takipte kalın.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ