En Çok Kazandıran Bilgisayar Programlama Dilleri

En Çok Kazandıran Bilgisayar Programlama DilleriGünden güne teknolojinin gelişmesi ile programcı ihtiyacı duyulmaya başladı. Artık hemen hemen herşeyin elektronik ortama dönüşmesi ile programlama dilleri bilmek iyi bir meslek haline geldi. Hatta bu yüzden bir çok insan programlamaya yöneldi. Peki her programlama dilleri kazandırıyor mu ? En çok kazandıran programlama dilleri nelerdir ?Bilişim dünyasının hızla gelişmesi ile bir çok insan kendisini programlamaya yöneltti. Çocuklardan yetişkinlere kadar bir çok insan bilişimin gizli dünyasını keşfetmek için programalamaya (kodlamaya) başladı. Eğer sizde bilişimin gizli dünyasını keşfetmek ve programlama dilleri öğrenmek istiyorsanız, bu yazımız tam size göre olabilir. Dilerseniz aşağıdaki listeden hangi programlama dilinin daha çok tercih edildiğini ve hangi dilin daha çok kazandırdığını görebilirsiniz.

En İyi Programlama Dilleri

 1. Ruby on Rails
 2. Objective C
 3. Python
 4. Java
 5. C++
 6. JavaScript
 7. C
 8. R
 9. C#
 10. Visual Basic
 11. Sql
 12. Perl

Çok Kazandıran 3 Programlama Dili

Açıklanan verilere göre en çok kazandıran programala dillerinde birinci sırasında yer alan Ruby on Rails, programcılara ortalama yıllık  109 bin dolar ($) kazanç sağlıyor. En çok kazandıran ikinci listede ise Objective C yer alıyor. Objective C ise ortalama yıllık 108 bin dolar ($) kazandırıyor. Listenin üçüncü sırasını ise ortalama yıllık 100 bin dolar ($) kazanç ile Python tamamlıyor.

cropped-4chan1315068646902

Eğer programlama dünyasına yeni başlamak istiyorsanız ve henüz bir programlama dili öğrenmediyseniz, bu liste size yardımcı olabilir. Listeye bakarak hangi programlama diline daha çok ihtiyaç duyulduğunu gözlemleyebilirsiniz. Böylece o programlama diline yönelerek, daha fazla kazanabilirsiniz. Ayrıca internet dünyasında programlama yapmak istiyorsanız, PHP gibi dinamik bir dil ile başlayabilirsiniz. Günümüzün bir çok popüler web sitesi PHP kodlama dili ile yazılmıştır. Örneğin dünyanın en çok tıklanan sitelerinden biri olan Facebook, Mark Zuckerberg tarafından PHP kodlama dili ile programlanmıştır.

Kafanıza takılan sorular var ise ve halen programlama dilleri arasında kararsızsanız, aşağıdaki yorum kısmından fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ