GÖÇ İdaresi Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Alımı

GÖÇ İdaresi Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Alımıİçişleri Bakanlığına bağlı olan GÖÇ İdaresi Genel Müdürlüğü, personel alımlarına devam ediyor. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 8 Ekim ve 15 Ekim arasında 54 uzman yardımcısı alımı yapacak. Peki alımlar nasıl olacak ? Bizde bu sorunun cevabı için sizlere başvuru şartlarını, başvuru için gereken şartları ve nasıl başvuru yapabileceğiniz konusunda bilgi vermek için bu konuyu paylaştık. İşte GÖÇ Uzman Yardımcısı Alımı detayları…İçişleri Bakanlığı bünyesi altında bulunan GÖÇ İdaresi Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı tarafından 8. ve 9. dereceden Göç İdaresi 54 uzman yardımcısı alımı yapılacak. 28704 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Göç Uzmanlığı Yönetmeliği hükümü uyarınca Göç Uzmanı yetiştirmek üzere, Göç Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi.

GÖÇ İdaresi 54 Uzman Yardımcısı Alımı

Göç Uzman Yardımcısı olarak görev yapmak isteyen adaylar belirli sınavlara girerek şanslarını deneyecekler. İlk etapta yazılı sınava girecek olan Göç Uzman Yardımcısı adayları, ikinci aşamada ise sözlü mülakata girecek. Toplamda 2 aşamayı başarılı tamamlayan Uzman yardımcısı adayları, Göç Uzman Yardımcısı olmaya hak kazanacak.

GÖÇ Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur ?

Göç Uzman Yardımcısı olmak için aşağıdaki sınav başvuru şartlarını karşılamak gerekmektedir. Göç Uzmanı Sınav Başvuru Şartlarını karşıladığınız takdirde sınava girmeye hak kazanırsınız. Sonra ise yazılı ve sözlü mülakat olmak üzere toplamda iki aşamadan geçersiniz. Gerekli olan iki aşamayıda başarılı bir şekilde geçerseniz, Göç Uzman Yardımcısı olabilirsiniz.

Göç Uzman Yardımcısı Sınavı Başvuru Şartları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün, İçişleri Bakanlığı tarafında alacağı 54 uzman yardımcısından biri olmak ve Göç İdaresi Uzman Yardımcısı sınavına başvuru yapmak istiyorsanız, aşağıdaki başvuru şartlarını incelemeniz gerekmektedir.

  • 01 Ocak 2014 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1979 (tarihinden sonra doğmuş olanlar başvurabilir.),
  • 06-07 Temmuz 2013 veya 05-06 Temmuz 2014 tarihleri arasında Ösym tarafından yapılan KPSS sınavından ilanda belirtilmiş olan puan tablosundan asgari puanı almış olmak,
  • İlanda belirtilen bölümlerin herhangi birinden lisans mezunu olmak, (4 yıllık fakülte)
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara uyuyor olmak.

Not : İlana ait bütün bilgileri öğrenebilmek için ve daha sağlıklı bir başvuru yapabilmeniz için Göç idaresi tarafından yayımlanan yazıyı okumanız gerekmektedir. Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

logo

headline

Bir önceki yazımız olan Türk Hava Yollar Kabin Memuru Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ