Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel AlımıGümrük ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş başkanlığının yaptığı açıklamalara göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Müfettiş Yardımcısı alımı yapacaktır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Bakanlığına Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8. ve 9. dereceli kadrolara atama yapılması üzere 20 Gümrük ve Ticaret Müfettiş yardımcısı alınacaktır. Yapılacak olan Gümrük ve Ticaret Müfettiş yardımcısı alımı sözlü ve yazılı olarak değerlendirelecektir.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alımı Sınavları

1 – Müfettiş Yardımcılığı sınavının ilk aşaması yazılı (klasik), ikinci aşaması ise sözlü sınav olarak yapılacaktır.
2 – Sınav Ankara’da yapılacaktır.
3 – İlk aşamada yapılacak olan yazılı sınav 27 Aralık 2014 – 28 Aralık 2014 tarihleri arasında sabah ve akşam olmak üzere dört oturum şeklinde yapılacaktır.
4 – Yazılı sınavda başarı gösteremeyen adaylar sözlü sınava hak kazanamayacaklardır.
5 – Giriş sınavı için sınav adresi ve tarihleri 11 Aralık 2014 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan (www.gtb.gov.tr) adresinde yer alacaktır.
6 – Giriş sınavına hak kazanan adaylara sınav yeri ve sınav hakkındaki bilgilerin yer aldığı sınava giriş belgesi, yazılı sınav başlamadan önce sınav yerinde adaylara teslim edilecektir.
7 – Sınav giriş belgesi olmayan arkadaşlar sınava giremeceklerdir.
8 – Yazılı sınav sonuçları ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan (www.gtb.gov.tr) adresinde yayımlanacaktır.

Müfettiş Yardımıcısı Alımı Başvuru Şartları

1 – En az dört yıllık eğitim veren Siyasal Bilimler, hukuk, iktisat, işletme ve iktisadi bilimler ve bu bölümlere denk gelen fakültelerden mezun olmak,
2 –  6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) KPSSP5 puan türünden 80 ve üzeri almak.,
3 – 01.01.2014 tarihinden itibaren 35 yaşını doldurmamış olmak,
4 – Sağlık durumu iyi olmak ve müfettiş yardımcılığı yapabilecek herhangi bir sorunu bulunmamak.

70603

Müfettiş Yardımcılığı Sınav Başvuruları

Yukarıda belirtilmiş Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcılığı alımı başvuruları, 25 Kasım 2014 ve 5 Aralık 2014 tarihleri arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan (www.gtb.gov.tr) adresinden yapılacaktır.

Yukarıdaki konu hakkında düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca kendi düşüncelerinizi paylaşarak diğer başvuru yapacak olan adaylardan fikir alabilirsiniz. Başka kurum ve özel sektör iş ilanları içinde sitemizin kategorilerini inceleyebilirsiniz. Yapacağınız iş başvurularında bol şanslar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Kamil Koç Seyehat İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ