Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er AlımıYayımlanan ilana göre Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli olarak er alımı gerçekleştirecek. Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli olarak tam 5 bin er alımı yapacak. Kimler sözleşmeli er alımı ilanına başvuru yapabilecek ? Başvuru için hangi şartlar istenecek ? ve Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı başvurusu nasıl yapılacak ? Soruların cevabı ve daha fazla bilgi için aşağıdaki paylaşımı inceleyebilirsiniz.Hava Kuvvetleri 5 Bin Sözleşmeli Er Alımı 2015

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın sözleşmeli personel olarak erbaş/er alımı yapacağı açıklandı. Sözleşmeli olarak yapılacak personel alımlarında yaklaşık 5 bin er alımı yapılacak. Belkide yapılan 5 bin er alımı birçok işsiz adaya şans olacak. Peki sözleşmeli er olarak görev yapacak personel adayları ne kadar maaş alacak ?

Sözleşmeli Er Maaşları 2015

Başvuruda bulunan adaylar başarılı olduğu takdirde göreve başlayacak. Görev başlangıcı başında 2 bin tl ve üzeri maaş alınması beklenen erlerin, bulunduğu konuma göre 3 bin 500 ve üzeri maaş alması bekleniyor. Ayrıca sözleşmeli er olan adaylar, istediği takdirde 3 yılın sonunda görevinden ayrılabilecekler. Görevinden ayrılan adaylar 3 yılın sonunda yaklaşık olaran 30 bin tl tazminat alacak.

5 Bin Sözleşmeli Er Alımı Başvurusu

Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 9 Ocak ve 10 Nisan 2015 tarihleri arasında yapacak. Başvurular 10 Nisan 2015 tarihinde saat 08:00’de sona erecektir. Başvuru sonuçları ise 20 Nisan 2015 tarihinde açıklanacaktır.

Başvurular internet yolu ile alınacaktır. Başvuru yapmak için adaylar “www.tekok.edu.tr” internet adresini kullanacaklardır.

13f320e7b5ead1024ac95c3b208610db

Başvuru Şartları

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar, bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Fikizi koşullar, eğitim durumu ve sağlık koşulları gibi şartlar göz önünde bulundurulmaktadır. Daha fazla bilgi ve bütün detaylar için aşağıdaki kılavuzu inceleyebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular var ise sitemizin soru-sor kısmını kullanabilirsiniz.

Sözleşmeli Er Alımı 2015 kılavızu için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Türk Hava Yolları Bayan Kabin Memuru Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. isa sürücü dedi ki:

    Sokoloz hastaligim var hafif bel eyikligi uzman er olmamda engel olurmu

BİR YORUM YAZ