Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Personel Alımı

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Personel AlımıTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığı, yaptığı açıklamaya göre sözleşmeli er ve erbaş alımı yapacak. Hava Kuvvetleri sözleşmeli er ve erbaş ile ilgili sorular, maaşlar ve şartlar yazıda mevcuttur. Sizde er-erbaş başvuru yapmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.Aylık 1748 TL maaş ile 3 yıl boyunca hizmet veren personel, 3 yılın sonunda astsubaylığa ve uzman erbaşlığa geçiş yapabilecek. Sözleşmeli olarak 3 yıl hizmet veren er ve erbaş personeller, hizmet süreci boyunca görev yaptıkları birlikte kalacaklar. Toplamda 45 gün yıllık izin alan er ve erbaşlar 30 gün normal izin, 15 gün mazeret izni yapabilecek. Ayrıca sözleşmeli er ve erbaşlar sosyal güvenlik primleride ödenecek.

Toplam olarak 7 yıl hizmet veren sözleşmeli er ve erbaşlar 66 bin 217 Tl ikramiye alacaklar. Bu karşın 7 yıl süreyi bitiren sözleşmeli er-erbaşlar devlet memurluğuna geçiş yapabilecek.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er ve Erbaş Başvuru

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan gelen açıklamaya göre son başvuru tarihi 1 Eylül olarak belirlendi. Yapılacak seçmeler ise 15 Eylül 2014 ile 25 Eylül 2014 arasında yapılacak.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er ve Erbaş Maaşları

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, er ve erbaş maaşlarını 3 yıl süre ile 1748 TL olarak belirledi. 3 yıl sonunda ise maaşların ne kadar olacağı konusunda bir bilgimiz yoktur.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er ve Erbaş Başvuru Şartları

  1. T.C vatandaşı olmak.
  2. En az ilköğretim mezunu olmak.
  3. Askerlik sürecini er veya erbaş olarak tamamlamış olmak.
  4. Terhislerin üzerinden 3 yıl fazla süre geçmemiş olması.
  5. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre başvuru yapılan yılın ocak ayının ilk gününden itibaren 25 yaşını bitirmemiş olmak.
  6. TSK Sağlık Yönetmeliği şartlarını karşılamak.
  7. Kamu hakları kullanmaktan yoksun olmamış olmak.

Yukarıda özetle verilmiş başvuru şartların tamamını görmek, Hava Kuvvetleri sözleşmeli er ve erbaş ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek ve sorulan soruları incelemek istiyorsanız tıklayın.

Diğer askeri sözleşmeli er ve erbaş alımları için veya askeri bilgiler için sitemizin Askeri Bilgiler (TSK) bölümünü inceleyebilirsiniz, incelemek için lütfen tıklayın.

Eğer kafanıza takılan sorular var ise aşağıdaki yorum kısmından sorular sorabilir, diğer ziyaretçilerden fikir alabilirsiniz. Unutmayın Sözleşmeli er ve erbaş bilgilerinin devamı linkte verilmiştir. Konu sitemizde özetlenmiştir. Detaylı bilgi için lütfen size vermiş olduğumuz linki kullanınız.

turk_hava_kuvvetleri_istifa
Hava-Kuvvetleri-Komutanlığı-Sözleşmeli-Er-Alım-İlanı-kamumemurlar.com_

hava_kuvvetleri_türk_hava_kuvvetlerinin_100.cü_yılı_sebebiyle_yıl_boyunca_.

Bir önceki yazımız olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ