İnternetten Vergi Borcu Ödeme

İnternetten Vergi Borcu ÖdemeHer gün bir çok kişi internet ile tanışıyor. Böylece internet kullanıcıları artmaya devam ediyor. Bu yüzden bir çok devlet kurumu ve özel firmalar işlemlerini internet üzerine taşıyor. İnternet kullanıcılarıda işlemlerini hemen halledebiliyor ve zaman tasarrufu yapmış oluyor. İnternetten işlem yapılabilme programları arasına bir yenisi daha ekleniyor. Yani artık vergi ödeme işleme internetten yapılabiliyor. Peki internetten vergi borcu nasıl ödeniyor ?İnternetten Vergi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır ?

Torba yasa ile birlikte gelen internetten vergi borcu ödeme devri günden güne hızla yayılıyor. İnternet üzerinden başvuru sistemi ile bir çok kullanıcı vergi dairesine gitmeden, işlemlerini internetten yapabiliyor. Bu duruma ilişki bilgi veren Vergi dairesi “ 6552 sayılı kanun ile borçlarınızın yapılandırılmasına ilişkin olarak Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan bilgilendirme, bavşuru ve ödeme hizmetimiz kullanıma açılmıştır. ” açıklamalarında bulundu.

Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme

İnternet üzerinden vergi borcu ödeme ve sorgulama işlemleri hizmete açıldı. Vergi borcunu internetten ödemek isteyenler, Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresine girerek 6552 Bilgilendirme, Başvuru ve Ödeme kısmından işlemlerini yapabilirler. Veya aşağıdaki bağlantı ile başvurularını daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Vergi Borcu Ödemek İçin Tıkla !

borcsorgulama

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. EROL YÜCEL dedi ki:

    İZMİR MENDERESTE ARSA VERGİ BORCUMU ÖĞRENEMK İSTİYORUM VE İNTERNET BANKACILIĞI İLE ÖDEMEK İSTİYORUM

BİR YORUM YAZ