İş Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenlerİş başvurularında yaptığınız bir hata sizi diğer başvuru yapan adayların gerisine taşıyabilir. Bu yüzden iş başvurusunda bazı kurallara dikkat etmeliyiz. Dikkat etmediğimiz takdirde ve iş ile alakasız bilgiler verdiğimizde iş başvurusunun hayal olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yüzden sizler için iş başvurusunda dikkat edilecek hususlar hakkında bilgiler verdik. Eğer henüz bir CV’nin yok ise CV Nasıl Hazırlanır ? konumuzu okuyabilir, CV’niz hazır ise aşaağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Peki iş başvurusunda nelere dikkat edilmelidir ?İş Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bir iş buldunuz ve o iş sektöründe kariyer yapmak istiyorsunuz. Fakat iş başvurusunda bir hata yaparım diye korkuyorsunuz. Bizde içinizdeki bu korkuyu atmak için iş başvurusunda nelere dikkat edilmeli hakkında bilgiler verdik. Unutmayın, ufak bir hata sizin hayalinizdeki işi yok edebilir.

  1. Aldığınız eğitim veya sertifikalarınızın iş ile alakası yok ise,
  2. Daha önceki iş deneyimleriniz ile ilgili detay vermediyseniz,
  3. Basit ve deneyimsiz bir CV hazırladıysanız,
  4. Doğru iletişim bilgileri vermediyseniz, (Cep Telefonu muhakkak olmalı)
  5. Daha önceki işleriniz hakkında gereksiz bilgiler verdiyseniz,
  6. CV (Özgeçmiş)’de yazım kurallarına dikkat etmediyseniz. (Çok detaya gerek yok)
  7. CV’de basit bir fotoğraf kullandıysanız,
  8. İşten farklı konular üzerinde durduysanız,

işe alınmanız biraz zor olabilir. Fakat güçlü, yazım kurallarına uygun, iş ile alakalı bilgiler ve eğitim bilgilerinizi paylaştıysanız diğer başvuru yapan adaylardan bir adım öndesinizdir. Ayrıca CV’niz onaylandı ve iş başvurusu için bire bir görüşmeye çağrıldıysanız, ciddi bir kıyafet tercih ediniz. İş başvurusunda giyim oldukça önemlidir.

Bir diğer önemli husus ise iş başvurusunda sessiz kalmayın. Size sorulan sorulara gayet açık ve özgüvenli bir şekilde cevap verin. Sakın korkmayın, eğer korkarsanız telaş yaparsınız. Bu yüzden sakin bir şekilde konuşmaya çalışın ve kendinizi en iyi şekilde ifade edin. Şimdilik bu kadar eğer CV hakkında bilgi almak istiyorsanız, sitemizin CV Örnekleri kategorisini inceleyebilirsiniz. Veya iş ilanlarına bakmak ve kendinize en uygun iş ilanını bulmak istiyorsanız sitemizi güncel olarak takip edebilirsiniz.

interview3

İş başvurusu yapacak olan adaylara başarılar ve bol şanslar dileriz. Teşekkür ederiz.

is-gorusmesi

Bir önceki yazımız olan KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Sonuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ