KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Sonuçları

KPSS Ortaöğretim ve Önlisans SonuçlarıKPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), ortaöğretim ve önlisans olmak üzere iki oturumda tamamlandı. Lise mezunu olarak sınava başvuru yapan adaylar KPSS Ortaöğretim, önlisans mezunu olanlar ise KPSS önlisans düzeyinde sınava girdi. KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınavları ise 27 Ekim 2014 ve 28 Ekim 2014 tarihinde arasında yapıldı. Peki KPSS sonuçları açıklandı mı ?2014 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Sınavları

27 Ekim ve 28 Ekim tarihleri arasında ÖSYM tarafından yapılan KPSS Ortaöğretim ve Önlisans düzeyi sınavı yeni memur adaylarını oldukça heyecanlandırdı. 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür testi olmak üzere toplamda 120 soru soruldu. Sınava giren memur adaylarına sınav süresi olarakta 120 dakika verildi. Sabah 09.30’ta başlayan sınav 11.30’ta sona erdi.

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Cumartesi ve pazar günleri olmakla birlikte 2 oturumda gerçekleşen sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Genele baktığımızda ÖSYM sonuçları bir hafta içinde açıklıyordu, fakat KPSS önlisans ve ortaöğretim sonuçları biraz zaman alacağa benziyor. Tahmini olarak sınav gününden sonra bir ay içerisinde sonuçların açıklanacağı söyleniyor. Sonuçlar açıklandığı takdirde ise hemen aşağıdaki bölümde yer alacaktır.

2014 KPSS Sonuçları

2014 yılı içerisinde yapılan KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavları sonuçları henüz açıklanmadı. Genele baktığımızda bir hafta içinde sonuçlar açıklanıyordu, yani bu duruma bakacak olursak kısa sürede sonuçların açıklanacağını düşünüyoruz. KPSS Sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemize linki eklenecektir. Sonuçlar ise ÖSYM’nin kendi internet adresi olan ve aday bilgilerini gösteren sistemi “http://sonuc.osym.gov.tr” adresi üzerinden yayınlanacaktır.

KPSS Sonuçlarını Nasıl Öğrenerim ?

ÖSYM tarafından uygulanan bütün sınavlar Ösym’nin kendi internet sitesi olan “http://sonuc.osym.gov.tr” adresinde yayımlanmaktadır. Sonuçları öğrenmek için yukarıdaki site adresine giriş yapmanız yeterlidir. Yalnız sisteme giriş için T.C Kimlik No ve Aday şifresi sizden istenmektedir. Bu bilgileride eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra hemen sonuçları öğrenebilirsiniz.

kpss

 

Tekrar sınava girerek şansını denemek isteyen memur adayları ise bir önceki konumuz olan KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Konuları adlı yazımızı okuyarak sınav hakkında bilgi alabilir.

İçerik

Not : Eğer aklınıza takılan sorular var ise aşağıdaki yorum kısmından sorular sorabilir, diğer memur adaylarından da fikir alabilirsiniz.

Bol Şanslar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ