KYK Burs ve Kredi Başvurusu

KYK Burs ve Kredi BaşvurusuHer sene yükseköğretim programına katılan ve yükseköğretim kurumuna devam eden öğrencilere burs yardımı yapan KYK (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu), bu yılda öğrencilere başvuru kapılarını açtı. 2014-2015 KYK Burs ve Kredi Başvurusu 22 Ekim 2014 tarihinde başladı. KYK (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu), burs ve kredi başvurusu yapacak olan öğrenciler 22 Ekim 2014 ve 9 Kasım 2014 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Eğer sizde KYK’dan burs almayı veya öğrenim kredisi almayı düşünüyorsanız, yukarıdaki başvuru tarihleri arasında hemen başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınızı geciktirdiğiniz takdirde işleminiz gerçekleşmez. Bu yüzden daha dikkatli bir şekilde takip etmenizi ve KYK (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu), internet sitesi olan www.kyk.gov.tr adresinden daha detaylı bilgi almanızı öneririz.2014 KYK Burs ve Kredi Başvurusu

2014-2015 yılına ilişkin burs ve kredi başvuruları başladı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2014-2015 yılına ilişkin burs ve öğrenim kredisi başvurularının başladığını açıkladı. Peki KYK burs başvurusu kimler yapabilecek ?, KYK burs başvurusu nasıl yapılır ? ve KYK öğrenim kredisi nasıl alınır ? işte bu soruların cevabı alt kısımda yer almıştır.

KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavına giren ve başarılı olarak ilk defa yükseköğretim kurumunu kayıt yaptıran öğrenciler ve halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencilerinin öğrenim kredisi ve burs başvuruları 22 Ekim 2014 tarihinde başladı. Öğrenim kredisi ve burs başvurusu yapacak adaylar KYK (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu)’nın kendi internet sitesi olan “www.kyk.gov.trd” adresini kullanmaları gerekmektedir. Yukarıdaki KYK’nın kendi internet sitesine giren adayların karşılarına başvuru sayfaları çıkacaktır, böylece adaylar kolay bir şekilde başvurularını yapacaklardır. Daha detaylı bilgi için www.kyk.gov.tr adresini ziyaret etmenizi öneririz. Ayrıca KYK (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu)’da açıklanan bilgileri okuduğunuz ve onayladığınız takdirde kimlik bilgileriniz ile başvuru yapılır ve işlem tamamlanır.

KYK Burs ve Kredi Başvuru Tarihleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 22 Ekim 2014 tarihinde başlayan KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları 9 Kasım 2014 tarihinde sona erecektir. Başvurular için dikkatli olmanız gerekmektedir.

b07bd8271ca9e0fb8d37a72f65cc078a

Kafanıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bol şanslar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Ankara Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ