Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı

Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı16 Şubat 2015 tarihinde yayımlanan bildiriye göre Merkez Bankası, sözleşmeli olarak sekreter alımı gerçekleştirecek. Sınav ile sözleşmeli personel alımı yapacak olan Merkez Bankası, Ankara ve İstanbul’da görevlendirmek üzere sekreter alımı gerçekleştirecek. Eğer sizde Merkez Bankası tarafından yapılacak olan Merkez Bankası sözleşmeli sekreter alımı ilanı detaylarını incelemek ve sözleşmeli sekreter alımına başvuru yapmak istiyorsanız, aşağıdaki yazımızı inceleyiniz.Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı 2015

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, İstanbul ve Ankara’da görevlendirmek üzere sözleşmeli olarak sekreter alımı gerçekleştirecek. Alımlar sınav ile olacak. Peki sözleşmeli sekreter alımı başvuru şartları nelerdir ? Sözleşmeli sekreter alımına başvuru nasıl yapılır ?

Sözleşmeli Sekreter Alımında Aranan Şartlar

  • Önlisans düzeyinde Büro Yönetimi, Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümlerinden mezun olmak
  • 2014 KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) KPSSP93 puan türünden en az 70 almış olmak
  • İyi derecede ingilizce bilmek
  • Son başvuru tarihi ( 2 Mart 2015) itibari ile iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından en az 70 ve üzeri puan almış olmak veya Test of English as a Foreign Language Intemet-Based Test (TOEFL-IBT)’ten 84 ve üzeri puan almış olmak
  • Son başvuru tarihinden itibaren  ( 2 Mart 2015) 30 yaşından büyük olmamak (02.03.1985 tarihi itibari ile doğmuş olmak, banka çalışanlarında böyle bir şart aranmaz)
  • Lisans mezunu başvuruları kabul edilmeyecektir
  • T.C Merkez Bankası alınacaklarda aranan genel şartları karşılıyor olmak

Sözleşmeli Sekreter Alımı Başvuru Tarihleri

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınacak olan sözleşmeli sekreter alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 16 Şubat 2015 ve 2 Mart 2015 tarihleri arasında bankanın kendi internet sitesi olan www.tcmb.gov.tr adresinden ve Merkez Bankası İnsan Kaynakları sayfasından yapacaklardır. Başvurular istenilen belgelerin yüklenmesi ile elektronik olarak gerçekleşecektir. Posta ve benzeri yolla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Merkez-Bankası-Logo

Merkez Bankası Personel Alımı Gerekli Evraklar

Sözleşmeli sekreter alımı için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Diploma
  • Fotoğraf
  • Yabancı Dil Belgesi (TOEFL ve e-YDS sonucu beyan edilmesi takdirde)

Başvuru sonrası bilgilendirmeler, adayın başvuru esnasında verdiği e-posta aracılığı ve internet sitesinin ilan panosu aracılığı ile yapılacaktır.

Merkez Bankası Sekreter Alımı Sınavı

Aranan şartları bulunduran adaylar, KPSSP93 puan türüne göre sıralanacak ve puanı en yüksek 15 ada mülakata çağırılacaktır. ( 15. ile aynı puanı alanlar mülakata çağırılacaktır. )

Merkez Bankası sözleşmeli sekreter alımı hakkında bütün detayları incelemek için lütfen buraya tıklayınız. Gerekli bütün açıklamalar bağlantı adresinde mevcuttur. Sorularınız ve görüşleriniz için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Bol şanslar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Bershka İş İlanları ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ