Önyazı Nasıl Yazılır ?

Önyazı Nasıl Yazılır ?İş bulma süreçlerinde en çok bize  yardımcı olan belgelerden bir tanesidir önyazı. Yazdığımız iyi bir önyazı iş bulma olanağımızı arttıracaktır. Yani doğru bir önyazı iş bulma sürecinde bize çok yardımcı olacaktır. Peki önyazı nedir ? önyazı nasıl yazılır ? bu soruların cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Önyazı Nedir ?

Yukarıda verdiğimiz kısa bir açıklamadan sonra önyazı nedir konusuna değinecek olursak kısa ve özetle hemen açıklayalım. Önyazı iş ile ilgili tecrübelerinizin ve becerilerinizin veya benzer bilgilerin bulunduğu bölümdür. Kısa ve özetle iş ile ilgili becerileriniz ve tecrübeleriniz yazılır, yazıyıda fazla uzun tutmanıza gerek yoktur.Önyazı Nasıl Yazılmalıdır ?

İyi bir önyazı hakkında size bir bilgi vereceğiz. Unutmayın önyazı sizin işe alınmanızda büyük rol oynar. Şimdi önyazı nasıl yazılır hakkında bir açıklama yapalım.

İlk etapta size iş verenin ismini biliyorsanız, Sayın “Basvuruadresi.com” ile önyazınıza başlayabilirsiniz. Eğer iş verenin ismini bilmiyorsanız, “Sayın Yetkili” olarak yazınıza başlayabilirsiniz.

Önyazıyı, özgeçmiş ile aynı düzende yazmaya gayret ediniz. Önyazı ile özgeçmiş arasında uyum olmasına özen gösteriniz.

Özgeçmişte yazmış olduğunuz bilgilerin kopyasını sakın önyazı’da yazmayın. Önyazıda kısa bir şekilde iş tecrübelerinizi ve becerilerinizi bulunsun.

Önyazıyı yazarken anlaşılabilir bir şekilde yazınız. Asla renkli yazılar değil, daha sade bir renkle yazmaya gayret edin. Siyah renk önyazıya en iyi renk olabilir.

Ve son olarak önyazınızı “Saygılarımla” diyerek bitiriniz.

Önyazı Örnek

onyazi_iyiornekonyazi_iyiornekonyazi_iyiornekonyazi_iyiornekönyazionyazi_iyiornek

2014 Özgeçmiş örnekleri için “CV Özgeçmiş Örnekleri ve CV’de Bulunması Gerekenler” adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Önyazı ile ilgili kafanıza takılan sorular var ise aşağıdaki yorum kısmından sorular sorabilir, diğer ziyaretçiler ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2014 Üniversite Kayıt Tarihleri ve Gerekli Belgeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ