Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Plaka İle Araç Hasar Kaydı SorgulamaSBM (Sigorta Bilgi Merkezi)‘nin gerçekleştirmiş olduğu kısa mesaj ile hasar ve kaza sorgulama projesi kullanımı gittikçe çoğalmaktadır. Günden güne arabaların gelişmesi ve nüfusun artması araba alımının çoğalmasına neden oluyor. Tabi çoğunlukla 2.el otomobilden yana olan insanlar kaza ve hasar gibi sorunlardan korkuyor. Sigorta Bilgi Merkezi’de arabayı alacak kişideki acaba araba kaza yapmış mı ? sorusunu akıldan çıkarıyor ve alıcıyı rahatlatıyor. Eğer sizde araba alıcısı iseniz ve aldığınız arabaya güvenmek istiyorsanız plakayı kısa mesaj ile  göndermek yeterli. Peki bu kısa mesaj işlemini nasıl yapacağız diyorsanız yazımızı takip edin.Kısa Mesaj İle Araç Hasar Sorgulama

SBM (Sigorta Bilgi Merkezi)’nin Türkiye’de ilk olarak yaptığı bu uygulama araba alıcılarını oldukça rahatlatıyor. Araba almak isteyen kişiler kısa mesaj ile arabanın kaza durumunu, hasar kaydını, mağdur bilgilerini ve trafik poliçesini anında öğrenebiliyor. Ayrıca Vodafone, Turkcell ve Avea olarak 3 seçenekte mesaj gönderilebiliyor. Araç alıcısı hasar, kaza, mağdur ve trafik bilgilerini Turkcell, Vodafone  veya Avea ile 5664‘e mesaj atarak öğrebiliyor. Atılan mesaj kısa bir sürede değerlendirilip geri cevap şeklinde size dönüyor.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araçta önceden oluşmuş bir kaza durumunu öğrenmek istiyorsanız Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerinden birini kullanarak ve aracın plakasını yazarak 5664’e gönderebilirsiniz. Attığınız mesaj ile araca ait bütün hasar kayıtlarını anında öğrenebilirsiniz.

Örnek : 34AAA000 şeklinde kısa mesajı oluşturun ve 5664‘e gönderin. Cevap anında cep telefonunuza gelsin.

Plaka İle Araç Kaza Sorgulama

Aracın önceden herhangi bir kazaya karışma durumunu öğrenmek istiyorsanız, Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerinden birinden KAZA yazıp boşluk bırakarak plakayı yazıp 5664’e gönderebilirler. Bunla birlikte kazaya karışmış aracın kusur oranları hemen öğrenebilirsiniz.

Örnek : KAZA 34AAA000 şeklinde kısa mesajı oluşturun ve 5664‘e gönderin. Cevap anında cep telefonunuza gelsin.

Araç Poliçe Bilgisi Sorgulama

Trafik veya Kasko poliçesinin uygun olup olmadığını ve poliçenin ne zaman sona ereceğini sorgulamak istiyorsanız, Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerinden birini kullanarak TRAFIK veya KASKO yazıp, boşluk bırakıp plakayı yazıp 5664‘e gönderebilirsiniz.

Örnek : TRAFIK 34AAA000 yada KASKO 34AAA000 şeklinde kısa mesajı oluşturun ve 5664‘e gönderin. Cevap anında cep telefonunuza gelsin.

Araç Mağdur Bilgisini Sorgulama

Trafik kazası yapmış olan aracın hasarı hangi sigorta şirketinin karşılayacağını ve hasar dosyasının numarasını öğrenmek istiyorsanız, Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerinden birini kullanarak MAGDUR yazıp, boşluk bırakıp T.C Kimlik No‘yu yazıp 5664‘e gönderebilirsiniz.

Örnek : MAGDUR 12345678901(T.C Kimlik No) şeklinde kısa mesajı oluşturun ve 5664‘e gönderin. Cevap anında cep telefonunuza gelsin.

trafik-kazasi

142956_otokontrol-5664ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. aSADAS dedi ki:

    AS

  2. Sarai dedi ki:

    izzet pulat diyor ki:2002 in 10 ayında bakura basaldım 2.yıl f6nce sigorlı olarak calısmaya basaldım yasım 1963.dogumluyum ne zaman emekli olurum yada emaz kac gfcn prim yapmam geekiyor

BİR YORUM YAZ