PTT – Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017 – Şartları – Kimler Başvurabilir?

PTT – Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017 – Şartları – Kimler Başvurabilir?Ptt, bu yıl (2017) için sözleşmeli personel alımı ilanı yayınladı. Adaylar 2014 yılı kpss puanına göre alınacak. Bazı meslek grupları için kpds puanı da aranıyor. Ptt sözleşmeli personel alım ilanı şu şekilde;Ülkemizin iş konusunda çok sıkıntı yaşadığı şu dönemlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanın yaptığı açıklamaya göre PTT’ye 2500 personel alımı yapılacaktır. PTT personel alımında alacağı kişileri kendi bünyesinde çalıştıracaktır. PTT devlet kurumları arsında saygın bir yeri olan kurumdur. Geçtiğimiz yıllarda bir kısmında özelleştirilmeye gidilse de Devlet için büyük yer teşkil etmektedir.  2500 personelin alınacağını duyuran Bakan bunun yanında PTT’nin gelişmekte olan bir kuruluş olduğunu söylemeden geçmedi. 2500 personelin ilk olarak 500’ünü İstanbul içerisinde çalıştırılmak üzere olarak alınacak olduğunu söyleyen bakan PTT personel alımlarının devam edeceğine değindi. PTT’ye alınacak olan personellerin kalanını da yıl içersinde alınacağını söyledi. PTT personel alının açıklamasını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Ptt personel alımı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan “PTT tabii bir çınar kuruluşumuz, buna uygun olarak da günümüz teknolojisini en iyi kullanan, en hızlı büyüyen ve hizmet eden bir kuruluşumuz. Bu çerçevede de 2017 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alacağız ve önümüzdeki hafta büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecini başlatıyoruz, başvuruları alacağız, yıl içerisinde de 2 bin 500’e tamamlayacağız bu kadroyu ki güçlenen PTT’nin daha da büyüyebilmesi ve güçlenebilmesi adına kadromuzu arttırmış olacağız. PTT’deki taşeron elemanları dahil olmak üzere ülkemizdeki bütün taşeron elemanların kamuda istihdamıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik, Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntılarını çalışıyor, inşallah bu ayrıntılar bittikten sonra da hükümet olarak bunu açıklayıp gereğini yapacağız” cevabını verdi.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ