Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alımı

Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel AlımıYapılan açıklamalara göre Sivil Havacılık, sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Peki Sivil Havacılık hangi pozisyonlarda sözleşmeli personel alacak ? Kimler sözleşmeli personel alımı ilanına başvuru yapabilecek ? Bu soruların cevabı için ve Sivil Havacılık sözleşmeli personel alımı detayları için aşağıdaki konumuzu inceleyebilirsiniz. Aşağıda hangi pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapıldığı ve kimlerin sözleşmeli personel alımına başvuru yapabileceği yer almıştır.Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alımı 2015

Sivil Havacılık sözleşmeli olarak, Uçak Kontrol, Bakım Makinisti, Uçuş Teknisyeni ve Pilot alımı gerçekleştirecek. İşte Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden gelen açıklama:

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüze, 5431 sayılı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 25. maddesi uyarınca aşağıda verilen tabloda belirtilen nitelik ve sayıda İdari Hizmet Sözleşmesi Hava Trafik Kontrolü ve 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın göreve alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından 4/B hizmet sözleşmeli “Uçak Kontrol, Bakım Makinisti, Uçuş Teknisyeni ve Pilot “alımı yapılacaktır.

Sivil Havacılık İş Başvurusunda İstenen Belgeler

 1. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü http://web.shgm.gov.tr/tr internet adresinin genel duyurular kısımından temin edilecek ve başvuru yapacak aday tarafından doldurulacak “İş Talep Formu”. (Fotoğraflı)
 2. T.C Kimlik No yazılı beyanı,
 3. Diploma veya mezuniyet belgesi örneği,
 4. Adli sicil beyanı,
 5. Görevi yapabilecek durumda olmak, (Görevi yapabilecek durumda sağlıklı olduğuna dair yazılı beyan)
 6. Aldığı eğitimler dair sertifika örnekleri,

Pilot Adayları için istenilen belgeler (Yukarıdaki belgelere ilave olarak. Yani pilot adayı yukarıdaki istenilen belgeleride bulundurmak zorundadır.)

 1. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü http://web.shgm.gov.tr/tr internet adresinin genel duyurular kısımından temin edilecek ve başvuru yapacak aday tarafından doldurulacak “Pilot Bilgi Formu”.
 2. Pilot lisansı,
 3. Sağlık sertifikası,
 4. Uçuş kayıt defterinin ilk ve son iki sayfanın fotokopisi,

Hava Trafik Kontrolü Adayları için istenilen belgeler (Yukarıdaki belgelere ilave olarak. Yani Hava Trafik Kontrolü adayı yukarıdaki istenilen belgeleride bulundurmak zorundadır.)

 1. Yabancı dil belgesinin çıktısı.

Uçuş Teknisyeni ve Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti Adayları için istenilen belgeler (Yukarıdaki belgelere ilave olarak. Yani Uçuş Teknisyeni ve Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti adayı yukarıdaki istenilen belgeleride bulundurmak zorundadır.)

 1. Hava aracı bakım lisansı,
 2. Daha önce lisanslı çalışmış olduğuna dair ıslak imzalı belge.

Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alımı 2015

Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak şartlar sırasıyla ünvan, aranan nitenikler, sayı ve statü olarak aşağıdaki tablolarda gösterilmiştir. Tabloyu büyütmek için resmin üzerine tıklayınız.

Hava Trafik Kontrolü

hava trafik kontrolü

Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti

Uçak Kontrol

Uçuş Teknisyeni

uçuş teknisyeni

Pilot

pilot

Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru

Sivil Havacılık sözleşmeli personel alımı başvurusu yapacak olan adaylar 03.02.2015 ve 13.02.2015 tarihleri arasında “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü Gazi Mustafa Kemal Bulvarı  Maltepe/Ankara” adresine şahsen başvuru yapması gerekmektedir. 13.02.2015 saat 16:00’dan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Konu hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız. Gerekli bütün detaylar ve ayrıntılar memurlar.net adresinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 3 Bin Memur Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ