Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Personel Alımı

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Personel AlımıTürkiye’de yoksullara, korunmaya muhtaç olan çocuklara ve ailelere bakım, sağlık ve kültür hizmetlerini sistemli bir şekilde sunmak için kurulmuş olan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, 2015 yılında yeni personel adayları arıyor. Peki SHÇEK – Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ne iş yapıyor ? ve Başvuru için hangi yol izleniyor ? İşte Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu memur personel alımı detayları…Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Nedir ?

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye’de yoksullara ve korunmaya muhtaç olan çocuklara ve ailelere bakım, sağlık ve kültür hizmetlerini sistemli bir şekilde sunmak için 1921 yılında kurulmuştur. Amaç korunmaya muhtaç olan çocuk ve ailelere sağlık, bakım ve kültürel hizmet sağlamaktır.

SHÇEK Memur Personel Alımı 2015

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Nisan ayı içerisinde 3163 Sosyal Hizmetler pozisyonunda personel alımı yapılacaktır. Yapılacak olan yerleştirmelerin 908’i KPSS sonucuna, 2245’i ise kura sonucuna göre yerleştirilecektir. Adayda aranan şartlar ve başvuru bilgileri için kılavuz 10 Nisan 2015 tarihinde “www.dpb.gov.tr” (Devlet Personel Başkanlığı) internet adresinden ve e-devlet olan “www.turkiye.gov.tr” internet adresi üzerinden yayınlanacaktır.

Adaylar yerleştirmelere katılmak için tercih yapmak isterlerse işlemlerini 13 Nisan 2015 ve 24 Nisan 2015 tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” adresinden yapabileceklerdir.

Shcek

Sosyal Hizmetler İş Başvurusu 2015

Başvuru yapmak isteyen adaylar, buraya tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirler. Gerekli bilgiler ve aranan şartlar bağlantı sayfasında yer almaktadır. Ayrıca daha fazla bilgi için “www.dpb.gov.tr “adresini ziyaret etmenizi öneririz. Başvuru sürecinde başarılar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. salih baş dedi ki:

    benim ismim salih ****** beş bucuk sene manisa belediyesinde calıştım şu an iş arıyorum

  2. Nurda dedi ki:

    Merhaba ben Nurda liseden çocuk gelişim/özel eğitim mezunuyum üniversiteyi açıktan sosyal hizmetler okuyorum çocuklarla ilgilenmeyi ve mutlu etmeyi çok seviyorum. Sizinle çalışmayı çok isterim yardımcı olursanız sevinirim.

BİR YORUM YAZ