Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ? Sözleşmeli Er Maaşları

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ? Sözleşmeli Er MaaşlarıSon yıllarda sözleşmeli er görevine artan talep üzerine paylaşım yapalım istedik. Sizler için sözleşmeli er nasıl olunur ?, sözleşmeli er olmak için ne yapmak gerekir ? ve sözleşmeli er başvuru şartları nelerdir ? gibi detayları aşağıda paylaştık. Eğer sizde sözleşmeli er olmayı ve kariyerine bu alanda devam etmek istiyorsanız, bu yazımız tam size göre olabilir. İşte birçok insana iş ihtiyacı sağlayacak sözleşmeli erlik detayları…Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ?

Hemen hemen her yıl sözleşmeli er alımı ilanları yayımlanmaktadır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gibi askeri kurumlar iş ihtiyacı sağlamak amacıyla sözleşmeli olarak er alımı gerçekleştirmektedir. Sizde sözleşmeli er olmak istiyorsanız, yapmanız gereken güncel olarak askeri ve personel alımı sitelerini takip etmektir. İlk olarak alımı yapacak olan askeri kurumun sitesinde, ardından birçok personel alımı sitelerinde ilanlar yayımlanmaktadır. Gerekli başvuru şartları, yapılacak görev ve alacağı maaş detayları ilanın içerisindeki kılavuzda yer almaktadır. Peki sözleşmeli erler ne kadar maaş almaktadır.

Sözleşmeli Er Ne Kadar Maaş Alır ?

Sözleşmeli er olmak isteyen vatandaşları bu göreve sürükleyen en önemli faktörlerden birtaneside alınan maaşlardır. Göreve başlayan sözleşmeli er yaptığı sözleşmeye göre ücret almaktadır. İsterseniz aşağıdaki tablodan kaç yıllık sözleşmeye ne kadar ücret ödeneceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca yine aşağıdaki tablo aracılığı ile görev sonunda alacağınız tazminatı öğrenebilirsiniz.

2015 Sözleşmeli Er Maaşları

(2015 yılı içerisinde geçerli olan sözleşmeli er maaşları aşağıdaki gibidir. Ücret zamana göre değişiklik gösterebilir, bu yüzden ilanın içerisinde yer alan kılavuzu detaylıca inceleyiniz.)

Hizmet Yılı Maaş (TL) İkramiye (TL)
7 2.366-3.959 74.853
6 2.307-3.888 52.506
5 2.247-3.828 45.056
4 2.187-3.757 37.607
3 2.128-3.697 30.158
2 2.068-3.637 15.139
1 2.009-3.566 7.659

Sözleşmeli Er İkramiye Ücretleri

Göreve başlayan sözleşmeli erler sözleşmesi bittiği zaman belirli ikramiyeler almaktadır. Bu ikramiyeler sözleşme yılına göre değişiklik göstermektedir. Sözleşme tarihi en uzun olan aday en büyük ikramiyeye sahip olmaktadır. Sözleşme yılına göre ikramiyeleri öğrenmek için yukarıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları Nelerdir ?

Sözleşmeli er başvuru şartları ilana göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden ilanda bulunan kılavuzu detaylıca incelemenizi öneririz. Genel olarak 25 yaşı geçmemiş şartı aranmaktadır. En az ortaöğretim mezunu olan adaylarda başvuru yapabilmekte ve sözleşmeli er olabilmektedir.

bedelli-askerlik-son-dakika

Sözleşmeli Er Alımı İlanları

Yukarıdaki bilgilerin ardından sözleşmeli er alımı ilanlarını inceleyebilirsiniz. Sitemizin Askeri Bilgiler kategorisinde sözleşmeli er alımları yer almaktadır. Dilerseniz bu kategoriyi inceleyerek, er alımlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca güncel olarak 25 Nisan 2015 tarihinde yayımlanan Kara Kuvvetleri sözleşmeli er alımı ilanını inceleyebilirsiniz. Konu hakkındaki sorularını ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum alanından belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. soner kurt dedi ki:

    Nasil sozlesmeli er olurum

  2. cengiz dedi ki:

    merhabalar ben 08.03.1997 dogumluyum lise 1 terkim askere giderken sözleşmeli er olarak gitmek istiyorum nasıl ve ne zaman başvuru yapıcam başvurum kabul edildiginde bunun sınavı egitimi v.b gibi şeyler varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla.

  3. bilal dedi ki:

    merhabalar ben 11.06.1997 dogumluyum lise 1 terkim askere giderken sözleşmeli er olarak gitmek istiyorum nasıl ve ne zaman başvuru yapıcam başvurum kabul edildiginde bunun sınavı egitimi v.b gibi şeyler varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla.

BİR YORUM YAZ