Sözleşmeli Er ve Erbaş Maaşları Ne Kadar ?

Sözleşmeli Er ve Erbaş Maaşları Ne Kadar ?Genelkurmay Başkanlığı, tarafından belirtilen habere göre sözleşmeli er maaşları açıklandı. Genelkurmay Başkanlığı, sözleşmeli er olupta birinci dereceden kritik ilde görev yapan personelin maaşı 3 bin 342 lira olacağını duyurdu. Peki birinci dereceden kritik iller hangileridir ?Genelkurmay Başkanlığı, sözleşmeli er olarak birinci dereceden kritik illerde görev alan personelin 3 bin 342 lira maaş alacağını ve görev aldığı 7 sene sonunda 70.6 bin TL ikramiye alacağını duyurdu. Ayrıca yeni düzenlemeye göre kanun kapsamında ortaöğretim mezunlarının askerliklerini yapmadan sözleşmeli er olabileceklerini belirtti.

Uzman Erbaşlığa Geçiş Şartları

Sözleşmeli olarak görev yapan er ve erbaş, 7 yıl sonunda ilgili mevzuat hükümlerine göre gerekli şartları karşıladığı takdirde kamu kuruluşlarındaki boş kadrolara atanmasına hak tanınmış, uzman erbaşlığa geçiş için yaş sınırının 25’ten 29’a çıkarılarak uzman erbaşlığa geçiş imkanı genişletilmiş, sözleşmeli er ve erbaşların birinci dereceden kritik iller ve hudut birliklerinde görev sürelerini bitirdikten sonra diğer birliklere atanmasına olanak sağlanmıştır.

Sözleşmeli Er Başvuruları

Sözleşmeli er başvurularına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitesi üzerinden erişilecektir.

Diğer sözleşmeli er ilanları için Kara Kuvvetleri sözleşmeli er alımı konumuzu veya Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Birinci Dereceden Kritik İller

Açıklamaya göre birinci dereceden kritik illerde görev yapan personel 3 bin 342 lira ücret alacak. Peki birinci dereceden kritik iller hangi illerdir ?

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hatay, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, ve Van

Sözleşmeli Er ve Erbaş Ücretleri

3’üncü hizmet yılını tamamlayan ve birinci dereceden kritik illerde görev yapan sözleşmeli er ve erbaş 3 bin 342 lira, diğer illerde görev yapan sözleşmeli er ve erbaşlar ise 2 bin lira maaş alacak. Bu kapsamda görev alan sözleşmeli er ve erbaş ayrılışta ise 28 bin 463 lira ikramiye alacak.

7’nci görev yılını tamamlayan ve birinci dereceden kritik illerde görev yapan sözleşmeli er ve erbaş 3 bin 567 lira, diğer illerde görev yapan er ve erbaşlar ise 2 bin 229 lira maaş alacak. Bu kapsamda görev alan sözleşmeli er ve erbaş ayrılışta 70 bin 648 lira ikramiye alacak.

hava-kuvvetleri-komutanligi-sozlesmeli-er-erbas-6370374_8180_o

Eğer sizde sözleşmeli er ve erbaş olarak görev yapmayı düşünüyorsanız, daha detaylı bir şekilde araştırma yapınız. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan AVİVASA İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aydın Başbuğ dedi ki:

    Sözleşmeli er ve erbaş için gerekli Belgeler nelerdir

BİR YORUM YAZ