TC İle Sigorta Sorgulama – Hizmet Dökümü

TC İle Sigorta Sorgulama – Hizmet DökümüSigorta sorgulama yapmak artık oldukça kolay hale geldi. İsteyen herkes sigorta bilgileri, hizmet dökümünü kolayca görebiliyor. T.C Kimlik No ile sigorta sorgulama işlemi internet üzerinden SGK Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile yapılabiliyor. Dilerseniz T.C Kimlik No, Nüfusa kayıtlı olduğunuz il, Doğum yılı ve Cilt No bilgileri ile internet üzerinden hemen sigorta hizmet dökümünü inceleyebilirsiniz. Eğer sizde T.C Kimlik No ile sigorta sorgulama yapmak istiyorsanız, aşağıdaki yazımızı takip edin.TC Kimlik No İle Sigorta Sorgulama

Artık sigorta sorgulama işlemi internet üzerinden iki şekilde yapılabilir. Sigorta sorgulama yapmak isteyen kişiler ister E-devlet ile ister E-SGM ile sorgulama yapabiliyor. E-devlet ve E-SGM ile birlikte sigorta sorgulama işlemi yapmak internet üzerinden yapmak mümkün. Aşağıda size E-SGM ile sigorta sorgulama işlemi anlatılmıştır. Aşağıdaki adımları izleyerek T.C ile hemen sigorta sorgulama yapabilirsiniz.

E-SGM İle Sigorta Sorgulama

E-SGM ile sorgulama yapacak kişiler buraya tıklayarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sigorta sorgulama ekranına ulaşacaklar. Karşılarına çıkan ekranda uyruğunu  yani T.C vatandaşı mı ? yabancı mı ? seçerek devam edecekler. Sonra ise karşılarına çıkan ekranda T.C Kimlik No, Nüfusa Kayıtlı İl, Cilt No ve Doğum yılını girerek sisteme giriş yapacaklar. Sisteme giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan menülerden istediğiniz hizmet dökümüne ulaşabilirsiniz.

T.C Kimlik No İle Sigorta Sorgulama İçin Tıklayın !

Yukarıda sigorta sorgulama işlemi detaylıca anlatılmıştır. Eğer aklınıza takılan sorular var ise yorum kısmınan sorabilir, diğer ziyaretçilerden fikir alabilirsiniz.

250320131439571547840_2

 ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ