TEOG Lise Yerleştirme Sonuçları

TEOG Lise Yerleştirme SonuçlarıLise adaylarının heyecan ile beklediği lise yerleştirme TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sonuçları açıklandı. 2014 yılında yapılan TEOG sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Sizde TEOG lise yerleştirme sonuçlarını öğrenmek istiyorsanız hemen aşağıdaki yazımızı takip edin.SBS sınavından sonra geçilen TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sistemi ilk kez 2014 yılında uygulandı. 2014’te yapılan TEOG sınavına ise toplamda 1 milyon 300 bin kişi katıldı. İki dönem yapılmak üzere uygulanan TEOG sınavı sonuçları açıklandı.

2014 Lise Yerleştirme Sonuçları

Yerleştirmeye Esas Puanlar ile lise öğrenci adayı alımı yapacak olan okulların yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki adresten birini kullanabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı ve E-Okul sistemi ile yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için linkin üzerine tıklamanız yeterli.

Milli Eğitim Bakanlığı : http://www.meb.gov.tr/

E-Okul : https://e-okul.meb.gov.tr/teogsonucsorgula.aspx

TEOG Yerleştirme Sonuçlarını Nasıl Öğrenirim ?

2014 yılında yapılan TEOG sınavı sonuçlarını öğrenmek için yukarıdaki linklerden birini kullanınız. Gideceğiniz Milli Eğitim Bakanlığı sayfasında sizden istenen T.C Kimlik No ve Doğum Tarihiniz ile sisteme giriş yapınız. Sistem açıldığından bir tabloda yerleştirildiğiniz okul yazacaktır. Hayırlı Olsun…

Yukarıda TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş), sınavına ait yerleştirme sonuçları verilmiştir. Sonuçları yukarıdaki linkler yardımı ile T.C Kimlik No ve Doğum Tarihiniz (GG.AA.YYYY) şeklinde yazarak öğrenebilirsiniz. Eğer kafanıza takılan sorular var ise aşağıdaki yorum kısmından sorular sorabilir, fikir alabilirsiniz.

teog-sonuclari-ne-zaman-aciklaniyor
80306

Bir önceki yazımız olan Üniversite Kayıt İçin Gerekli Evraklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ