Türk Hava Yolları – THY Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları – THY Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?Avrupa’nın ve Dünyanın saygın hava yolu şirketlerinden THY, 2015 – 2016 yılı için staj başvuru şartlarını yayınladı. Ülkemizin lider havayolu şirketinde staj yapmak isteyen lise ve üniversite öğrencilerinin yapması gerekenleri bir duyuru ile yayınladı. 

Öğrenim hayatınız boyunca yapmış olduğunuz stajlar, okul hayatınızı bitirip, iş başvurularına başvurduğunuzda sizin için staj yapmayan adaylara göre avantaj olacaktır. Bu yüzden verimli bir staj dönemi geçirmek öğrenciler için faydalı olacaktır. Verimli bir staj geçirmek için kurumsal firmalara başvurmak daha iyidir. Yoksa elinizde kağıtlar sabahtan akşama kadar fotokopi, fax çekmek ile staj günlerinizi geçirebilirsiniz. Ayrıca bazı firmalar ise stajer olarak aldıkları çalışanlardan memnun kaldıklarında iş teklifleri de sunabiliyorlar.

 

Kimler Nasıl Staj Başvuru Yapabilir?

Lise

Ortaklığımızda lise stajyer başvuruları, mesleki ve teknik eğitim veren liselerin okul müdürlüklerinin staj@thy.com adresine kontenjan talebinde bulunmasıyla kabul edillir.
Yeni dönem stajyer kabul takvimi aşağıdaki gibidir:

 • Kurumsal başvurular 13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında kabul edilecek olup, bu tarihler dışında yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • 20-26 Nisan 2015 tarihleri arasında kontenjanlar belirlenerek okullara bildirilecek ve okullar kendilerine iletilen kontenjan dâhilinde öğrenci isimlerini staj@thy.com e-mail adresine gönderecektir.
 • Kabul edilen öğrenciler, 18 Mayıs 2015 tarihine kadar okul müdürlüklerine bildirilecektir.

 

Üniversite

Ortaklığımızda üniversite stajyer alımları, yalnızca Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yönlendirilen Havacılık okulları kapsamında yapılmaktadır.
Havacılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvuruları http://havacilikstaj.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden alınır.
Yerleştirme işlemleri SHGM’nin oluşturduğu yeni bir program aracılığıyla otomatik olarak yapılır. Konuyla ilgili detaylı bilgi okulların ilgili birimlerinden talep edilebilir.

Ortaklığımıza yapılan bireysel staj başvuruları dikkate alınmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Aziz dedi ki:

  Makina mühendisliği okuyan bir öğrenciyim. Stajı mı meslegim gereği ve hayellerim için THY de yapmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım.

 2. Buse verep dedi ki:

  Halkla ilişkiler ve organizasyon alanında eğitim görmekteyim.
  Stajyer olarak türk hava yollarında çalışmak istiyorum.
  Sizi personeliniz olarak hem mesleğimde ilerlemek hemde şirketinize katkıda bulunmak istiyorum.
  şirketinizin halkla ilişkiler departmanınızda personeliniz olarak çalısmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım?

 3. Büşra dedi ki:

  Ben THY ında çok staj yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz hangi yolları izlemem gerekir?

BİR YORUM YAZ