Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ?Dünyanın en popüler video izleme ve müzik dinleme sitesi olan Youtube, kullanıcılarını eğlendirirken aynı zamanda para kazanmalarınıda sağlıyor. İsteyen herkes youtube aracılığı ile para kazanabiliyor. Peki Youtube’dan nasıl para kazanılıyor ? Youtube video yüklemelerine ne kadar para veriyor ? Bu soruların cevabını öğrenmek istiyorsanız ve youtube’dan para kazanmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları dikkatlice inceleyiniz.Youtube İle Para Kazanma

Ünlü sosyal ağ devi Youtube, yeni geliştirdiği sistemler ile youtubea video yükleyenlere ödeme yapıyor. İsteyen herkes kendi videosunu çekebiliyor ve kendi çektiği özgün videoları youtube’da paylaşıyor. Youtube aracılığı ile videolarına reklam koyan kullanıcılar, reklamlara tık başına ödeme alıyor. Eğer sizde bu sistemi deneyerek kazanmak istiyorsanız, hemen youtube’a kayıt olabilirsiniz. Unutmayın ki yabancı bir çok youtube kullanıcısı, youtube’a video yükleyerek milyarlar kazanabiliyor. Hatta bir genç arkadaş oynadığı oyunların videolarını çekerek youtube’da paylaşıyor. Youtube ise videoları çok izlenen bu gence aylık 5 milyarın üzerinde ödeme yapıyor. Peki neden sizde videolarınızı paylaşıp, para kazanmayasınız !

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ?

İlk olarak bir google hesabı açıyorsunuz. Bildiğiniz üzere youtube sosyal ağıda google şirketi tarafından satın alınarak, google yönetimine geçmiştir. Bu yüzden bir google hesabına ihtiyaç duyuyorsunuz. Eğer bir google hesabınız var ise youtube’a girerek, sisteme giriş yapıyorsunuz. Sonra ise karar verdiğiniz bir konu hakkında kanal oluşturuyorsunuz. Ve kanalın ismini, içeriğini ve logosu gibi araçları ekliyorsunuz. Bu adımdan sonra Youtube Ortaklık programına başvuru yapıyorsunuz. Başvurunuz incelendikten sonra ise kabul edildiğiniz takdirde, videolarınızda reklam görüntülenmeye başlıyor. Ayrıca youtube paneli aracılığı ile hangi videonuz ne kadar izlenmiş, hangi videonuz ne kadar para kazanmış gibi sorulara yanıt alabiliyorsunuz. Videolara eklediğiniz reklamlardan kazandığınız paralar ise banka hesasbınıza yatıyor.

Youtube Kanal Nasıl Açılır ?

Youtube hesabınız üzerinden oldukça basit bir şekilde kanal açabiliyorsunuz. Yalnız bizim tavsiyemiz açtığınız kanal tamamen özgün olsun. Ne kadar özgün olur, kendi videolarınızı eklerseniz kullanıcılar o kadar sizi sever ve takip etmeye başlar. Bu sayede abone sayınız artar ve daha fazla kişiye ulaşmış olursunuz.

Youtube’dan Para Kazananlar

Sizlere ilham kaynağı olsun diye, aşağıda youtube’dan para kazanan ünlü isimleri paylaştık. Aşağıdaki isimler youtube’a video ekleyerek, oldukça güzel bir miktarda ücret almaktadır.

  1. Pewdiepie – 7 milyon $
  2. BlueXephos – 6.7 milyon $
  3. Smosh – 5.7 milyon $
  4. Disney CollectorBR – 5 milyon $
  5. BluCollection – 4.8 milyon $

Yukarıdaki youtube para kazanma konusu hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve sorularını aşağıdaki yorum kısmından yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ